Bitcoin przekroczył $10,000 i był długo oczekiwany. Po prawie trzech miesiącach handlu, Bitcoin wyskoczył z najbardziej stagnacji od marca 2019 roku z ponad 10.000 dolarów. Wygląda na to, że ten ruch obudził śpiącego giganta, który czekał, aby odbić się na byczym rynku.

Według ostatniego raportu Chainalysis, stagnacja w cenie Bitcoina przyczyniła się do stagnacji w ruchu kryptokurcji. W raporcie stwierdzono, że na początku lipca 2020 roku, kiedy cena wynosiła 9.200 dolarów, 56 procent wszystkich wydobytych Bitcoin odbył się w jego „obecny adres na ponad rok“. Oznaczało to, że zdecydowana większość wszystkich Bitcoinów nie została przeniesiona i pozostała w stagnacji, pomimo ceny wahającej się od 5.000 dolarów do 13.000 dolarów w ubiegłym roku.

Co więcej, z tych wydobytych Bitcoinów 80 procent było „niepłynnych“. Raport zdefiniował „niepłynne“ jako Bitcoin „posiadane przez podmiot, Immediate Edge w portfelu lub grupie połączonych adresów, które wysyła średnio mniej niż jedną czwartą Bitcoin otrzymują“. Oznacza to, że z wszystkich Bitcoin wydobytych, 80 procent widział mniej niż jedną czwartą likwidacji, jak określono przez wysłanie każdego Bitcoin otrzymane.

Wniosek z raportu powtórzył „hodling“ sentyment większości inwestorów,

„Te dane prowadzą nas do wniosku, że większość Bitcoinów jest utrzymywana jako inwestycja długoterminowa i rzadko się przemieszcza. “

W rzeczywistości, trend „starego, zimnego Bitcoina“ utrzymał się w drugim kwartale 2020 roku [kwiecień – czerwiec] ze wzrostem o 3 proc. w „niepłynnym“ Bitcoin i 2 proc. w stagnacji Bitcoin w porównaniu do poprzedniego kwartału. Przyczyną tego wzrostu może być brak działań cenowych od maja, lub planowane na połowę kwartału obniżenie o połowę.

Odrzucając utracone i inne dłużej zamknięte Bitcoinów, 10 procent Bitcoinów mniejszościowych, które widziały ruch, szacuje się, że 1,77 mln Bitcoin, wycenione na 15 miliardów dolarów, widział „szybki handel“. Wśród tych Bitcoin, 81 procent, czyli 1,43 mln BTC był trzymany przez „mniej niż dwa tygodnie przed wysłaniem“ i 67 procent, czyli 1,18 mln BTC był w posiadaniu „podmiotów o wysokiej płynności“ lub podmiotów, które wysyłają ponad 75 procent wszystkich krypt, które otrzymują.

Skupiając się na wspomnianych wcześniej „niepłynnych“ Bitcoinach, jak zareagowały one na ruch na rynku w tym tygodniu? Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, że są inklinacje tych uśpionych portfeli budząc się do ruchu.

Bitcoin płynności Bitcoin posiadaniu |Źródło: Łańcuchowe rynki

Według rynków Chainalysis, „niepłynny“ Bitcoin odnotował ogromny spadek. W ciągu ostatnich czterech tygodni, „niepłynny“ Bitcoin spadł średnio o 24.180 BTC, największy spadek od kwietnia. Podczas gdy liczba 24.180 BTC w liczbach bezwzględnych stanowi 265,98 milionów dolarów, w ujęciu procentowym, stanowi 0,13 procentowy spadek „niepłynnych“ Bitcoin z 79,92 procent wszystkich Bitcoin wydobytych do 79,79 procent.

Nadal, te nieaktywne konta były nieaktywne, gdy cena była wyższa na 13.000 dolarów, a teraz, gdy cena jest na 11.500 dolarów, zrobili 268 milionów dolarów transferu. To jest co najmniej godne uwagi.